sobota 25. listopadu 2017

Nestíhám

... vůbec nic nestíhám ...
V neděli po obědě jsem odjela 300 km na pondělní poradu, 
po poradě jsem přejela na půl cesty do Jihlavy, kde jsem přespala 
 a ráno šup do práce.
 Během pracovní návštěvy Jihlavy jsem se musela dostavit 
na Městskou policii, za parkování na chodníku. 
Nejsem si toho vědoma, snad možná jedním kolem 
aby kolem mne mohla projet další auta, no a přestupek byl na světě.
Naštěstí bez ztráty bodu a bez pokuty. :o)
 Ale obrečela jsem to, třetí den mimo domov, ještě nějaká jednání před sebou 
a kus cesty domů. V týdnu se vracím pozdě a na nic nemám čas. 
Nevařím, ani Terri se moc nevěnuji, 
na blogy už večer skoro nevidím, jak jsem unavená. 
Fotky z Jihlavy jsem stáhla až dnes. 
A také jsem dnes zvládla pořádný kus domácích i venkovních prací.
Zítra už jenom dozdobím věnec na dveře a stromeček u vchodu 
a jsem připravena na advent, který letos začíná, bohužel, až příští týden.

 Úterní ráno, letošní první sníh. :O) Večerní toulky Jihlavou.A další námraza na autě.

A co Vy?
Už máte vánoční výzdobu, anebo ji necháváte až na příští týden?

Přeji vám krasný víkend, 
ať už máte nazdobeno, či nikoliv.
Dáša F.


30 komentářů:

 1. Už mám nazdobeno, ale jak se znám, tak budu ještě celý týden přemisťovat a dolaďovat. Světýlka rozžehneme ale až příští neděli, kdy skutečně začíná advent. Pa pa M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, my už ode dneška svítíme venku, ale svíčku na adventním věnci zapálíme až příští neděli.
   Přej krásný týden. D:

   Vymazat
 2. Nazdobeno nemám. Jsem teď v zajetí příprav na vánoční výstavu v Domku B.Němcové v Červeném Kostelci a také loutková přestavení mi zabírají čas. Ale advent začíná až za týden, takže vše v pohodě stihnu.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, koukám, že nejsem sama co nestíhá. :o) Já jsem o víkendu dohnala všechny resty a dnes mám dobrý pocit. Teď bych potřebovala jeden den odpočívat. :o) A zítra odjíždím na tři dny do Plzně, to je ale do Vánoc poslední spaní mimo domov. Doufám. :o)
   Přeji příjemné dny a ať se daří. D.

   Vymazat
 3. Krásně mráz čaroval na skle, na druhé fotce namaloval vílu:-).
  Pracovní tempo máš Dášo vražedné, snad se vše ustálí a bude Ti času zbývat i na věci, které máš ráda. Ale jak je vidět, s výzdobou sis již poradila a pár fotek jsi také stihla.
  Pěknou a hlavně klidnou neděli.
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Henrietko, musím si na to zvyknout, jestli se to dá, ale v prosinci chci zvolnit a mít čas na rodinu, na Terri, na vánoční přípravy, na focení i na blog. Tak uvidím. :o)
   Přeji pohodové dny. D.

   Vymazat
 4. Dášo, nazdobeno nemám, ani připravená nejsem. Větve jsem domu dotáhla v týdnu a nedostala se dál než vyložit z auta. Snad vše tento týden doženu, vlastně příští :o).
  Měj hezkou neděli. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, pobavila jsi mne. Ale věřím, že během týdne větve zpracuješ. :o) Já jsem truhlíky dělala už minulý víkend, tento jsem připravila věnec a dnes jsem napekla perníčky na chaloupku. Zdobit budu nějaký další víkend.
   Přeji krásné dny. D.

   Vymazat
 5. Dášo, nová práce pro tebe není zrovna jednoduchá, takové přemisťování i s přespáváním asi není moc příjemné. Fotky jsi stihla nafotit moc pěkné. U nás zatím takový mráz ještě není, ale určitě brzy zaútočí.
  Výzdobu vůbec ještě nemám, jenom připravené truhlíky na oknech s větvičkami, do těch nainstaluji světýlka a přidám vánoční drobnůstky. To stihnu v pohodě v týdnu.
  Tak se drž a opatruj.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, je to záhul. Zítra jedu na tři dny do Plzně, ale doufám, že do Vánoc je to poslední spaní mimo domov. Pak už jen kratší cesty a za včasu domů. Světýlka do truhlíku jsem přidala v sobotu, i řetěz na pergole je pověšen a ode dneška svítíme. :o)
   Příjemné dny přeji. D.
   Přeji příjemný týden. D.

   Vymazat
 6. Dášo, fotky z Jihlavy dýchají adventní atmosférou, a to že doma zatím není vyzdobeno, není žádný problém, protože je ještě dost času. Důležité je, abys měla možnost se trochu zastavit a nadechnout se a říct si, jo tak já ten příchod Vánoc fakt cítím. Asi to však budeš mít letos velmi náročné díky cestování a nové práci. Popravdě, ani já zatím nemám výzdobu...máme ještě přece týden čas, a to je neskutečně mnoho!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dianko, já jsem o víkendu mákla a mám celkem hotovo. Dokonce jsem dnes upekla perníčky na chaloupku, ale zdobit ji budu až příště. No a nyní bych potřebovala den na odpočinek. Ale stejně bych asi neodpočívala, ono je stále co dělat. .o)
   Krásné dny. D.

   Vymazat
 7. Časem se nová práce utřepe. Fotky z Jihlavy jsou krásné. Já ještě nazdobeno nemám, jen světýlka. Hezké klidnější dny Dášo, D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dani, moc bych si to přála, práce mne baví, ale s tím časem je to špatné. Tak uvidíme do budoucna, jak si to sedne. Světýlka máme rozvěšené a ode dneška svítíme. :o)
   Přeji pohodový týden. D.

   Vymazat
 8. Jihlava je moc krásné město. Tři roky jsem tam chodila do školy a přes týden byla na intru.Každý den po škole jsem si chodila na náměstí kupovat palačinky s čokoládou. Delikátní záležitost!!! :-D
  Nazdobeno ještě nemám,ale včera mi manžel došel do lesa na chvojí.Tak pomalu už asi začnu.
  Přeji hezkou neděli a klidnější pracovní dny. Danča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dančo, to já jsem si naplánovala pracovní víkend a zvládla jsem vše, co jsem chtěla. Takže mám téměř hotovo. :o)
   Přeji příjemné dny. D.

   Vymazat
 9. Dáši, nemám, ale manžel včera rozvěsil světýlka venku. Doma budu ladit v týdnu.
  Jihlavu si vyfotila moc krásně a věřím, že se pracovní tempo usadí a budeš mít čas i na věci, co máš ráda.
  Užij si neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, také tomu chci věřit, protože takto se to moc dlouho nedá zvládat. Zítra jedu na tři dny do Plzně, to by mělo být do Vánoc poslední spaní mimo domov. V žádné práci jsem takto často na hotelích nespala, čas ukáže, jak to bude dál.
   Přeji pohodový týden. D.

   Vymazat
 10. Dáši, časem se vše uklidní a užiješ si advent (aspoň třeba část) i svátky. Ale to přejíždění nezávidím, no. Já taky ještě nezdobím, stále máme rozbordelařeno stěhováním, jednou nohou jsme v novém a druhou ve starém. Takže asi bude vše taky letos na poslední chvíli. Moc pěkné fotky, mráz hezky maloval :) Krásnou a klidnou neděli :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko, také v to doufám.
   Super je, že se stěhujete postupně, to my jsme byt prodali a do určitého termínu se museli vystěhovat. Zvládli jsme to za víkend a pak zabydlovali. Přeji Ti krásné zabydlování a ať si uděláš čas na vánoční přípravy. Ježíšek stejně přijde, i když nebude vše na 100%. Už pár let to vím, ale jako mladší jsem musela mít vše naklizené a nachystané.
   Klidné dny přeji. D.

   Vymazat
 11. Dáši, to jen tobě se zdá, že nestíháš...Mám dojem, že vystřídat do týdne tolik míst a silnic, to nezvládá každý.A neboj, stihneš všechno ve správný okamžik.Hlavně žádný stres a nervy.Dávej na sebe na cestách pozor a měj se moc hezky.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, děkuji za milá slova. Snažím se, si to takto také v hlavě srovnat. Podívám se na místa, kam bych se hned tak nedostala a víkendy mám volné, takže se snažím dohnat vše, co v týdnu nestíhám. No, uvidíme, jak to půjde dál.
   Přeji krásný týden. D.

   Vymazat
 12. Dáši, já dodržuji naši rodinnou tradici. Zdobím až před první adventní nedělí. Krásné fotky. Přeji ti úspěšný a klidnější týden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, začátek týdne byl opět náročný, ale dnes jsem přijela včas a už se začínám zklidňovat. Prosinec by už měl být pro mne volnější, tak uvidíme.
   Hezký večer. D.

   Vymazat
 13. Dáši i na mne výzdoba teprve čeká.. Ještě máme chvilku čas 😊
  Nádherné noční fotky. Přeji ti klidné adventní období.Z ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, mně chybí červený prvek do truhlíků. Šípky nasbírané na podzim asi zmrzly a opadaly. O víkendu se musím podívat, jestli ještě někde nějaké objevím. Jinak v sobotu chci zdobit perníčky.
   Přeji krásný adventní víkend. D.

   Vymazat
 14. Ahoj Dáška, to je údel zamestnaných žien, večná nestíhačka. Najhoršie sú asi služobné cesty, keď je človek aj pár dní mimo rodiny. Niečo už mám nazdobené, ale adventná výzdoba na mňa ešte čaká. Dúfam, že do nedele to stihnem. Tie fotky z nočnej Jihlavy sú parádne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni, je to tak, v listopadu jsem byla 6 nocí mimo domov, ale v prosinci už bych měla být zase každý večer doma. Naštěstí mám volné víkendy a pak se snažím vše dohnat. :o)
   Přeji krásné dny, plné vánočních příprav. D.

   Vymazat
 15. Dášo, to cestování v době adventu má taky své výhody. Třeba nasaješ inspiraci a doma si to o to víc užiješ.
  Já cestuju ráda, ale bez pejsků a dětí je mi brzy smutno.
  Advent a výzdoby u nás začínají až s první adventní neděli a zdobíme s každým dnem po troškách, v klidu..
  Zatím nám v oknech stále visí podzimní listy :-)
  Tak šťastnou cestu a pozdravuj Plzeň, před pár týdny jsme se odtud vrátili.
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, máš pravdu. Snažím se si to také takto zdůvodnit. V Plzni jsem už zašla na vánoční trhy, dřív, než u nás v Budějcích. Ale strom ještě nesvítil, stejně jako u nás ho nasvítí až o víkendu.
   Přeji hezké adventní období. D.

   Vymazat